01/06/19 - 13:39h

RG: Filip poražen posle velike borbe

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da prođe u osminu finala na Rolan Garosu.

F. Krajinović5376
S. Cicipas7
667

Filip Krajinovic

Bolji od našeg igrača u meču trećeg kola bio je šesti teniser sveta, Stefanos Cicipas.

U meču koji je trajao tri sata i 40 minuta, Grk je slavio posle četiri odigrana seta – 7:5, 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (8:6).

Iako je Krajinović od samog starta parirao mnogo bolje rangiranom rivalu, Cicipas je uspeo da izbori vođstvo od velikih 2:0 u setovima pre nego što je meč prekinut zbog mraka. U trećem setu Filip je propustio nekoliko sjajnih šansi da sa terena izađe tek nakon što smanji prednost protivnika, ali je pri rezultatu 5:5 odlučeno da se duel suspenduje.

U subotu su po izlasku na teren obojica osvojili servis gemove i obezbedili taj-brejk, a u trinaestom gemu bolji je bio srpski as. Ono što nije uspeo u petak uveče, odradio je u nastavku i sa 7:5 u taj-brejku dobio treći deo meča. Imao je i u četvrtoj deonici susreta velike prilike, u dva navrata je imao brejk prednosti, ali je ponovo dozvolio rivalu da odvede set u taj-brejk. Propustio je Krajinović čak i set loptu, a Cicipas je duel završio sa 8:6.

Sledeći protivnik grčkog tenisera biće bolji iz duela Stana Vavrinke i Grigora Dimitrova.

Teme:   Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti