24/05/12 - 13:30h

RG: Filip Krajinović na korak od glavnog žreba!

Srpski teniser Filip Krajinović uspešno je prošao i drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos. Filip je u drugom kolu sa 2:1 savladao Amerikanca Bobija Rejnoldsa, 134. tenisera sveta.

F. Krajinović636
B. Rejnolds264

Iako je naš teniser 485 pozicija lošije rangiran od Amerikanca, već na startu meča mu je pokazao da plasman na ATP listi neće imati nikakav uticaj u ovom meču. Već u prvom gemu je napravio brejk koji Rejnolds nije uspeo da vrati, pa je brzo poveo sa 2:0. U sedmom gemu je iskoristio još jednu šansu za brejk i posle 33 minuta poveo sa 1:0.

Filip Krajinovic

U drugom setu smo brejk videli tek u četvrtom gemu, i napravio ga je Amerikanac za vođstvo od 3:1. Filip do kraja seta nije uspeo da uzvrati ribrejkom, pa je Rejnolds uspeo da izjednači na 1:1 u setovima. U trećem, odlučujućem setu je naš teniser uspeo da napravi brejk koji ga je doveo do rezultata 6:4 i plasmana u finale kvalifikacija za Rolan Garos.
Za plasman u glavni žreb ovog gren slema, Filip Krajinović će igrati protiv Nemca Daniela Brandsa, 105. tenisera sveta. Iako je Brands postavljen za petog nosioca, videli smo da Krajinović sa lakoćom pobeđuje protivnike koji su mnogo bolje ranigrani od njega. U prvom kolu bio je bolji od 201. na svetu Dušana Lojde, danas je savladao 134. tenisera na ATP listi, pa nam ostaje da vidimo kako će se snaći protiv Nemca. Naravno, nadamo se pobedi.

Teme:   ATP, Filip Krajinović, Grend Slem, Kvalifikacije, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti