RG: Đere do najboljeg GS plasmana u karijeri!

L. Đere6
76
A. Popirin464

Twitter/RioOpen

Momak iz Sente je prvi put u karijeri prošao drugo kolo jednog od četiri najveća turnira, a nadigrao je Alekseja Popirina iz Australije.

U meču koji je trajao dva sata i 15 minuta, Laslo nije izgubio ni set – 6:4, 7:6(7:4), 6:4. Srpski teniser igrao je bolje od samog starta meča, a nešto snažniji otpor Popirin je pružio u drugom delu susreta, kada je Đere spasao dve set lopte. Trenutno 32. teniser sveta realizovao je dve od devet brejk lopti, po jednu u prvom i trećem setu, a rivalu nije dozvolio da iskoristi nijednu od šest prilika da mu oduzme servis.

Naredni protivnik srpskog tenisera biće Japanac Kei Nišikori, koji je nešto ranije nadigrao Žoa-Vilfreda Congu.

Zahvaljujući plasmanu u treće kolo, Đerea očekuje napredak na ATP rang listi, a približiće se ulasku u najboljih 25 na svetu.

Teme:   Grend Slem, Laslo Đere, Laslo Đere, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti