02/06/13 - 17:39h

RG: Conga bolji od Viktora

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Rolan Garosa. U osmini finala bolji od njega bio je domaći teniser Žo Vilfred Conga, koji je u ovom meču slavio sa 6:3, 6:3, 6:3.

V. Troicki333
Ž.V. Conga666
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Žo Vilfreda Conge trajao je sat vremena i 48 minuta, a Francuz je slavio sa maksimalnih 3:0. Sva tri seta dobio je istim rezultatom, 6:3, a Troicki nije imao mnogo šansi. Domaći teniser se zasluženo plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa.

Prvi i treći set dobio je na isti način, oduzeo je našem teniseru servis u drugom, odnosno šestom gemu, što je bilo dovoljno za osvajanje seta. U drugom setu došao je do dva brejka, pa je bez mnogo problema slavio.

Zanimljivo je da je Viktor imao pet aseva, dok je Conga imao četiri manje. Francuz je imao i jednu više duplu grešku, ali je spasio sve tri brejk lopte, dok je naš teniser spasio osam od dvanaest. Skor u poenima je na kraju bio 98:70, a Conga se plasirao u četvrtfinale.

Viktora danas očekuje i meč drugog kola u dublu. On i Andreas Sepi igraće protiv Marka Lopeza i Marčela Granjolersa.

Teme:   Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Žo-Vilfred Conga