26/05/22 - 22:10h

RG: Cicipas se namučio protiv 134. na svetu, u trećem kolu i Rubljov

Grk Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

On je nakon četiri sata duge borbe nadigrao 134. na ATP listi Ždenjeka Kolara sa 3:1, po setovima 6:3, 7:6 (10:8), 6:7 (3:7), 7:6 (9:7).

Prvi set četvrti teniser sveta dobio je uz brejk prednosti.

U drugom setu Kolar je napravio brejk i poveo sa 3:1, ali je Cicipas tri gema kasnije uspeo da vrati servis. Imao je Čeh šansu da dobije set, ali je propustio dve brejk/set lopte u 12. gemu, pa se igrao taj-brejk. Tu je Kolar ponovo ispustio svoju set šansu, dok je Stefanos trećom set loptom dobio ovaj deo meča.

U trećem setu jedinu priliku za brejk imao je Grk u četvrtom gemu, ali je nije iskoristio. Ponovo se igrao produžetak u kome je Kolar drugom set loptom odveo meč u četvrtu deonicu.

Pošto su i u ovom delu susreta obojica napravili po jedan brejk i četvrti set završen je taj-brejkom. U njemu je Čeh došao do prednosti od 6:2, ali je propustio četiri set lopte. Uspeo je Cicipas da izjednači, a zatim i da drugom meč loptom dođe do pobede.

U trećem kolu rival će mu biti Mikael Imer.

U treće kolo se plasirao sedmi teniser sveta Andrej Rubljov.

Nakon dva i po sata igre on je savladao Federika Delbonisa u četiri seta – 6:3, 3:6, 6:2, 6:3.

Naredni protivnik biće mu Kristijan Garin koji je bio bolji do Ilje Ivaške.

Pobedu je zabeležio i Janik Siner.

Italijan je trijumfovao u duelu sa Robertom Karbaljesom Baenom nakon preokreta – 3:6, 6:4, 6:4, 6:3.

• Rubljov – Delbonis 3:1

Teme:   Andrej Rubljev, Janik Siner, Rolan Garos, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti