27/09/20 - 13:40h

RG: Azarenka ubedljivo do drugog kola

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka uspešno je startovala na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Twitter

10. favoritkinja turnira u prvom kolu je savladala Crnogorku Danku Kovinić.

Posle sat vremena igre, Vika je slavila sa rutinskih 6:1, 6:2, uz dva brejka prednosti u oba seta.

Naredna protivnica biće joj bolja iz duela Venus Vilijams i Karolina Šmidlova.

Pobedu na startu zabeležila je i Grkinja Maria Sakari.

24. igračica sveta slavila je u duelu sa Ajlom Tomljanović iz Australije sa 2:0 u setovima.

Prvi set dobila je bez izgubljenog seta (6:0), dok je u drugom setu morala da se pomuči. Tomljanović je imala prednost od 5:3, ali je Sakari uspela da preokrene rezultat i sa 7:5 dođe do pobede.

U drugoj rundi Grkinja će se sastati sa Kamilom Rakimovom iz Rusije koja je nadigrala Amerikanku Šelbi Rodžers.

U drugo kolo se plasirala Ekaterina Aleksandrova.

Ruskinja je posle sat vremena i 25 minuta provedenih na terenu eliminisala 124. igračicu sveta, Australijanku Medison Ingliš rezultatom od 6:3, 6:3, a naredna rivalka biće joj Astra Šarma, takođe iz Australije, koja je bila bolja od njene sunarodnice Ane Blinkove.

• Jastremska – Gavrilova

Teme:   Danka Kovinić, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti, Viktorija Azarenka