26/05/13 - 13:03h

RG: Ana u drugom kolu!

Srpska teniserka Ana Ivanović uspešno je startovala na drugom grend slemu sezone. Ivanovićeva je u prvom kolu Rolan Garosa sa 2:1 u setovima savladala Hrvaticu Petru Martić.

A. Ivanović636
P. Martić163
Ana Ivanovic

Ana Ivanović bez izgubljenog poena dobija prvi gem na svoj servis. Na isti način dolazi do 40:0 u drugom gemu, a nakon udarca u mrežu i poklonjenog poena protivnici, dolazi i do brejka. Usledila je serija dobrih udaraca, i još jedan lako osvojen servis gem. Hrvatica nastavlja sa greškama, pa je posle samo jedanaest minuta igre, Ana bila u ozbiljnoj prednosti od 4:0. U petom gemu Petra Martić dolazi do prve brejk šanse u meču, ali je ne koristi, kao ni drugu. Posle ovog gema Ivanovićeva vodi sa 5:0. Martićeva zatim osvaja prvi gem u meču i smanjuje vođstvo naše teniserke na 5:1. Hrvatica dolazi do brejk lopte u sedmom gemu, a Ivanovićeva je sjajnim servisom spašava i koristi svoju prvu šansu za osvajanje seta.

Petra Martić počinje drugi set osvojenim servis gemom, a Ana joj ne dozvoljava da svoju prednost uveća, pa spašava brejk loptu i izjednačava rezultat na 1:1. Nakon osvajanja još jednog gema na svoj servis, Petra prvi put u meču ima dve vezane brejk lopte. Prvu naša teniserka uspeva da spasi, ali ne i drugu, pa Martićeva dolazi do brejka i vođstva od 3:1 u ovom delu meča. Lako osvaja i gem nakon toga, pa uvećava prednost na ubedljivih 4:1. Ana smanjuje prednost protivnice na 4:2, a nakon još jednog osvojenog gema za Petru Martić, postaje izvesno da ćemo gledati treći set. Ivanovićeva servira za opstanak u setu, i to joj polazi za rukom, ali ne još dugo. Posle 5:3, Martićeva dobija gem za pobedu u ovom delu meča.

Prvi gem trećeg seta trajao je devet minuta, a posle četiri izjednačenja dobila ga je Ana Ivanović. Uz dva brejka uspeva da osvoji još četiri gema u nizu i povede sa 5:0. Martićeva osvaja prvi gem u ovom setu, a onda vraća jedan brejk i polako smanjuje Aninu ubedljivu prednost, sada na 5:2. Servira za ostanak u meču i to joj polazi za rukom. Posle četvrte propuštene meč lopte, Ana Ivanović vodi sa sve manjom prednošću, 5:3. Konačno koristi petu meč loptu i uspeva da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa.

Ana će u drugom kolu igrati protiv bolje iz duela Šanel Šipers i Matilde Johanson.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti