04/07/16 - 18:57h

Radvanjska ispala, Halep bolja od Kiz, sestre Vilijams rutinski

Treća teniserka sveta Agnješka Radvanjska završila je učešće na ovogodišnjem Vimbldonu, isto kao i deveta na WTA listi, Medison Kiz.

Radvanjsku je posle više od tri sata igre savladala 18. teniserka sveta, Dominika Cibulkova.

Bio je ovo njihov 13. međusobni susret, a šesti u kom je slavila teniserka iz Slovačke. Ciblukova je prvi set dobila sa 6:3, zahvaljujući brejku u četvrtom gemu. Drugi deo meča pripao je Radvanjskoj, a od 12 odigranih gemova, sedam su bili brejkovi. Posle izjednačenja od 5:5 poljska teniserka je vezala dva dobijena gema i došla do konačnih 7:5. U odlučujućem delu meča viđeno je 18 brejk šansi, Radvanjska je čak i propustila meč loptu, a ovu grešku poljske teniserke Cibulkova je surovo kaznila osvojivši treći set za 9:7.

I deveta igračica planete, Medison Kiz, ispala je u osmini finala. U četvrtfinale se plasirala Simona Halep, koja se trenutno nalazi na petoj poziciji WTA liste. Amerikanka je dobila prvi set u taj-brejku, ali je Rumunka preokrenula rezultat i u preostala dva seta slavila sa 6:4, 6:3.

Sigurne do plasmana u četvrtfinale bile su Anželik Kerber i sestre Vilijams. Kerber je savladala Misaki Doi, Serena Svetlanu Kuznjecovu, a Venus je bila bolja od Karle Suarez Navaro.