01/05/18 - 14:35h

Rabat: Krunićeva u osmini finala!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Rabatu.

A. Krunić666
L. Aruabarenja272

Ona je na startu takmičenja sa 2:1 u setovima, posle dva sata i 17 minuta eliminisala Španjolku Laru Aruabarenju.

Prvi set Krunićeva je odlično počela. Napravila je brejk za vođstvo od 2:0, pa potom vezala još tri gema. Protivnici je prepustila naredna dva, a set završila još jednim brejkom i rezultatom od 6:2.

Već na startu drugog seta Španjolka je Krunićevoj oduzela servis i stekla prednost od 2:0. Aleksandra je poravnala rezultat, a nakon toga su obe napravile po još tri brejka. Srpska teniserka je spasila dve set lopte i izborila se za taj-brejk, ali je u dodatnom gemu Aruabarenja iskoristila treću i izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećoj deonici susreta Krunićeva je bila ubedljiva koliko i u prvoj. Tri puta je napravila brejk, a ispustila je jedan gem na svoj servis, što je bilo sasvim doboljno za trijumf i plasman u narednu rundu.

Njena sledeća protivnica je Sara Soribes Tormo, 129. teniserka na svetu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti