02/01/19 - 15:26h

PUNE: Odlični Đere namučio Andersona

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Puneu.

L. Đere66
K. Anderson77

Laslo Djere

Bolji od njega bio je šesti igrač sveta, Kevin Anderson iz Južnoafričke republike.

Đere je jednom od najboljih igrača sveta pružio snažan otpor, ali je iskustvo presudilo. Srpski teniser poražen je tek nakon velike borbe koja je trajao dva sata i 10 minuta – 7:6 (7:3), 7:6 (8:6).

Tokom čitavog meča obojica su pretrpeli po jedan brejk, a oba seta završena su u taj-brejku. Đere je u drugoj deonici propustio i set loptu koja je mogla da mu obezbedi izjednačenje, ali je iskusni Anderson neutralizovao njegovu priliku i nekoliko minuta kasnije završio meč u svoju korist.

ATP turnir u Puneu igra se za 589,680 dolara, a šampion će dobiti 90,990 i 250 ATP poena.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Pune, Kevin Anderson, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti