• Federer ostaje na 27 grend slem finala i 17 titula
  • Federer je prvi put u karijeri izgubio polufinale Vimbldona, nakon 10 pobeda

zimbio.com

zimbio.com

Miloš Raonić je načinio uspeh karijere plasmanom u finale Vimbldona. U uzbudljivom meču, Kanađanin je uspeo da se vrati posle 1:2 i savlada Rodžera Federera, koji nije bio daleko od trećeg uzastopnog finala u Londonu.

Raonić će se u nedelju u borbi za trofej sastati sa boljim iz duela Endi Marej – Tomaš Berdih.

Momak rođen u Podgorici je bolje započeo, lako osvojio prvi set, ali je onda usledio preokret u režiji legendarnog Švajcarca.

Federer je dobio drugi set u taj-brejku, a za osvajanje trećeg dovoljno mu je bilo da jednom oduzme servis rivalu. Delovalo je da će veteran slaviti novu pobedu, imao je nekoliko brejk lopti u četvrtom setu, ali ih je Raonić spašavao strahovitim servisima.

Ključni detalj za ishod meča dogodio se u 12. gemu četvrtog seta. Federer je, pri rezultatu 6:5 za protivnika, imao 40:0 na svoj servis – dve duple greške i par sjajnih riterna Raonića sprečili su taj-brejk – Kanađanin je iskorsitio treću set loptu i odveo meč u peti deo igre.

Miloš je nastavio odlično da servira i riternira, u pri vođstvu od 2:1 napravio je brejk, potvrdio ga za 4:1 a potom propustio nove brejk prilike da potpuno prelomi meč. Ipak, 26-godišnji teniser je besprekorno servirao do kraja i lako okončao poslenji set.