14/08/16 - 21:38h

Prva za japanski tenis: Nišikori preko Nadala do bronze!

Osvajač bornzane medalje u muškom singlu na Olimpijskim Igrama u Rio de Žaneiru je Japanac Kei Nišikori.

U borbi za bronzanu medalju, Nišikori je iskoristio umor rovitog Španca, došao na korak do ubedljive pobede, ali je Rafa uspeo da se vrati iz naizgled izgubljene situacije i odvede meč u treći set. Ipak, nije imao snage za kompletan preokret pa je Nišikori slavio rezultatom 6:2, 6:7 (1), 6:3.

Japanac je u polufinalu rutinski poražen od Endija Mareja, dok je Nadal posle drame popustio pred naletima Huana Martina del Potra.

Nišikori je time postao prvi Japanac ikada koji je osvojio medalju na teniskom Olimpijskom turniru.

Sedmi teniser sveta je od samog početka pravio veći pritisak na servis protivnika, a do brejkova je došao u petom i sedmom gemu. U drugoj deonici je razvoj situacije bio sličan, Nišikori je sa dva brejka došao do 5:2, ali se Španac nije predao – prvi put na meču je oduzeo servis protivniku, potvrdio brejk za 5:4, a zatim ugrabio i prvu priliku za izjednačenje – 5:5.

Španac je nalet iskoristio do kraja, dobio taj-brejk sa 7:1 i odveo meč u treći set.

Međutim, Nišikori je imao više svežine za nastavak borbe, sačuvao je nerve i bez velike drame došao do medalje. Rafu nije služio drugi servis, osvojio je tek 43 % poena na njemu, a imao je u 19 vinera manje od protivnika.

Nadal je prethodno već osvojio zlatnu medalju u dublu, zajedno sa svojim partnerom Markom Lopezom.

Veliko finale je zakazano za 22.00, a sastaju se Endi Marej i Huan Martin del Potro. Izvesno je da će obojica osvojiti odličje na drugim Igrama za redom, s tim što Britanac ima priliku da postane prvi u istoriji koji je odbranio zlatnu medalju.

Direktan prenos možete gledati na našem portalu.

Teme:   Kei Nisikori, Olimpijske igre, Rio de Žaneiro 2016, Vesti