12/07/17 - 16:41h

Prokletstvo razbijeno: Čilić u prvom polufinalu Vimbldona!

Nakon tri uzastopna poraza u četvrtfinalu, najbolji hrvatski teniser Marin Čikić plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je u pet setova savladao Žila Milera – 3:6, 7:6(6), 7:5, 5:7, 6:1.

Nakon tri uzastopne godine u kojima je vimbldonski limit Marina Čilića bio četvrtfinalni stadium, hrvatski as je uspeo da se plasira među četiri najbolja. Za finale će se boriti protiv Amerikanca Sema Kverija, koji je nešto ranije eliminisao prošlogodišnjeg šampiona Endija Mareja.

Sjajnu formu tokom kratke sezone na travi, Marin je potvrdio i na ubedljivo najvažnijem turniru – do četvtfinala je stigao bez izgubljenog seta, a onda je zasluženo slavio trijuf protiv Nadalovog dželata Žila Milera, i sprečio Luksemburžanina da prvi put u karijeri dosegne do grend slem polufinala.

Momak iz Međugoja je jako loše započeo meč, lako je izgubio prvi set uz dva pretrpljena brejka, ali je Miler propustio veliku priliku u drugom setu.

34-godišnjak je bio bolji i u drugoj deonici, propustio je par prilika za brejk, a potom i set loptu u taj-brejku, što je Čilić umeo da kazni i izjednači.

To je osokolilo šampiona Ju Es opena iz 2014. godine i pomoglo mu da preuzme inicijativu, koju je materijalizovao u 12. gemu, brejkom koji mu je doneo vođstvo od 2:1.

Čilić je u sva četiri dosadašnja međusobna duela savladao Sema Kverija.

Činilo se da će Čilić posao završiti u četiri seta, ali je sada on, poput Milera u drugom setu, propuštao prilike da zada fatalan udarac rivalu, da bi Miler pravo niotkuda napravio brejk u 12. gemu i odveo meč u peti set.

Ipak, tamo nije bilo dileme – Marin je ekspresno poveo sa 5:0 uz dva brejka viška, spasao je jednu brejk loptu na 5:1 i iskoristio prvu meč loptu.

Drugi polufinalni par činiće pobednici duela Đoković – Berdih i Federer – Raonić.

Teme:   Marin Čilić, Vesti, Vimbldon, Žil Miler