12/08/16 - 23:55h

Poznati polufinalisti: Nadal posle preokreta, Monfis poklonio pobedu Nišikoriju!

Poznati su polufinalni parovi u muškom singlu Olimpijskih Igara u Rio de Žaneiru.

delpo_pobeda
U polufinalu Olimpijskog turnira sastaće se Huan Martin del Potro – Rafael Nadal i Endi Marej – Kei Nišikori.

Treći nosilac, Rafael Nadal, savladao je nakon preokreta poslednju uzdanicu domeć publika Tomaša Belučija – 2:6, 6:4, 6:3.

Osvajač zlatne medalje 2008. u Pekingu je tako ostao u igri za novo odličje – možda će zaradita dva u Brazilu, pošto će od 23 časa igrati zajedno sa Markom Lopesom u dublu, protiv Rumuna Horia Tekaua i Florina Mergee.

Nošen velikom podrškom sa tribina, Beluči je dominirao u prvom setu, ali je “Bik sa Manakora” uspeo da preokrene u stilu velikog šampiona.

Najpre je iskoristio svoju četvrtu priliku da rivalu oduzme servis, za prednost od 3:1 u drugom setu, a iako se Tomas vratio u presudnom trenutku, kada je Rafa servirao za izjednačenje u setovima, nije uspeo da odvede set ka taj-brejku.

Trenutak u kom se našao Španac je u potpunosti iskoristio u odlučujućem delu igre – ponovo je napravio brejk u četvrtom gemu, iskoristivši prvu od tri vezane prilike, da bi tačku na susret stavio novim brejkom za konačinh 6:2, posle 122 minuta igre.

Nadal je time postao osmi teniser u istoriji sa 800 pobeda u karijeri.

Njegov rival u borbi za finale biće Huan Martin del Potro, koji je u dva seta slomio otpor Roberta Bautiste Aguta – 7:5, 7:6 (4).

Argentinac je ispustio čak dva brejka prednosti u prvom setu, ali mu je protivnik dozvolio da mu, pri rezultatu 5:5, i treći put oduzme servis, što je ovaj uspeo da u narednom gemu pretvori u vođstvo od 1:0.

Momak iz Tandilje je i u drugoj deonici napravio rani brejk, ali je Agut ponovo imao odgovor. Set je otišao u taj-brejk, gde je “Delpo” nanizao tri poena od rezultata 4:4 i tako priveo borbu kraju.

Prvi se u polufinale plasirao Endi Marej, a njegov protivnik u borbi za završnu predstavu biće Kei Nišikori, koji je trijumfovao u trileru sa Gaelom Monfisom – 7:6 (4), 4:6, 7:6 (8).

Francuz je ponovio ono što ga je često pratilo kroz karijeru – u taj-brejku trećeg seta je vodio sa 4:0, potom i sa 6:3, ali je dopustio Japancu da naniže pet poena i ostavi ga bez borbe za medalju.

Teme:   Rio de Žaneiro 2016, Vesti