12/10/14 - 18:24h

Poraz Ivane Jorović u Luksemburgu

Mlada srpska teniserka Ivana Jorović zaustavljena je u drugom kolu kvalifikacija za svoj prvi WTA turnir u Luksemburgu. Bolja od Ivane bila je prva nositeljka i kvalifikacijama, Šveđanka, Johana Larson rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2 za 68 minuta igre.

I. Jorović32
J. Larson66
Ivana Jorovic

U prvom setu Srpkinja se dobro držala do petog gema kada je Johana Larson napravila brejk, povela sa 3:2, a potom je u nastavku seta Šveđanka još jednim oduzetim servisom, za 6:3 rešila prvi set u svoju korist.

U drugom setu Ivana Jorović se opet držala do polovine, a u četvrtom gemu Šveđanka je napravila brejk za 3:1, potom ga i potvrdila za 4:1, da bi u nastavku drugog dela novim oduzetim servisom, 6:2, osvojila i drugi set i tako se plasirala u poslednju rundu kvalifikacija.

U borbi za plasman u glavni žreb Šveđanka će se sastati sa Nemicom Sigemund.

Teme:   Ivana Jorović, Teniserke, Turniri, Vesti