18/02/15 - 14:26h

Poraz Ane Ivanović u trećem kolu Dubaija!

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Dubaiju, nakon što je poražena od češke teniserke Karoline Pliškove sa 1:2, po setovima 2:6, 6:4, 4:6 posle skoro dva sata igre.

A. Ivanović264
K. Pliškova646

Ana

Ana

Ivanovićeva je tako upisala i drugi poraz u duelima protiv Čehinje, pošto je Pliškova bila bolja i na US openu prošle godine u drugom kolu sa 7:5, 6:4.

Ana je odmah u uvodnom gemu izgubila servis, nakon što je češka teniserka iskoristila prvu brejk loptu. Pliškova je bila mnogo sigurnija na startu i delovala je čvršće sa osnovne linije. Čehinja je ubrzo uspela da duplira prednost brejka i povede sa 3:0. Srpska teniserka je imala tri brejk lopte u narednom gemu da anulira jedan brejk zaostatka, ali je Pliškova sjajnim servisima uspela da se izvuče. No, u šestom gemu Ana uspeva da realizuje brejk šansu i smanji rezultat na 4:2. Ali, Pliškova je već u sledećem ponovo stekla dva brejka, nakon tri vezane greške iz forhenda srpske igračice. Čehinja tu prednost nije ispustila i prvi deo igre je rešila u svoju korist sa 6:2.

Ana je nastavila sa slabom igrom i na startu drugog seta, pa je u uvodnom gemu, uprkos prednosti od 40:0, pretrpela brejk odserviravši duplu servis grešku. Ivanovićeva je imala u četvrtom gemu dve brejk prilike da vrati rezultatsku ravnotežu, ali ih ne koristi. Međutim, u šestom ipak uspeva da uzvrati i poravna rezultat na 3:3. Sredinom drugog seta Ana je podigla nivo igre i novim brejkom u desetom gemu, sa 6:4 stigla da izjednačenja.

U odlučujućem setu egal je bio do rezultata 3:3, a potom je Pliškova ugrabila priliku i oduzela servis Srpkinji. Ana je uzvratila ribrejkom, ali je potom usledio novi pad u igri i novi brejk za češku teniserku. Čehinja je, zatim sigurnim servisom potvrdila trijumf i plasman u četvrtfinale.

Teme:   Ana Ivanović, Rang Lista, Teniserke, Treće kolo, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista