PONOVO DRAMA: Troicki u četvrtfinalu nakon tri seta!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sofiji.

V. Troicki717
D. Istomin666

Scott Barbour/Getty Images

U osmini finala je sa 2:1 u setovima bio bolji od Denisa Istomina iz Uzbekistana – 7:6, 1:6, 7:6.

U prvom setu Troicki se uspešno suočio sa četiri brejk šanse protivnika, a nije iskoristio ni svoje dve prilike. Kako je 12 gemova završeno bez brejkova, odluka o ovom setu doneta je u 13. gemu koji je Viktor dobio sa 7:4.

Nakon što je srpski teniser poveo sa 1:0 u setovima, momak iz Uzbekistana krenuo je silovito. Prepustio je Viktoru samo prvi gem u drugom setu, a onda vezao šest dobijenih za ubedljivih 6:1 u ovoj deonici meča.

Furziozno je Istomin započeo i treći set, poveo je sa 2:0, ali je Troicki brzo uspeo da uzvrati ribrejkom i dovede igru do izjednačenja. I ovaj deo meča završen je u taj-brejku, a sa 7:5 trijumfovao je Viktor, iskoristivši tek četvrtu meč loptu.

Naredni rival srpskog tenisera biće bolji iz susreta prvog nosioca Stana Vavrinke i Martina Kližana.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sofiji, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki