26/04/16 - 17:23h

Pobednički povratak: Tipsarević u drugom kolu Ostrave!

Srpski teniser Janko Tipsarević uspešno se vratio takmičenju nakon sedam meseci pauze. On je u prvom kolu Čelendžera u Ostravi (šljaka) savladao Čileanca Podlipnik – Kastilja sa 2:1, po setovima 7:6 (5), 3:6, 6:4.

J. Tipsarević736
H. Podlipnik - Kastiljo664

Tipsarevic_2015
Prvi Jankov protivnik posle duge pauze bio je Čileanac Podlipnik – Kastiljo. Meč je bio vrlo neizvestan, a odlučio je nešto manji broj grešaka srpskog tenisera.

Tipsarević je uspeo da iskoristi prvu se loptu u taj-brejku prvog seta, ali je u drugom setu Janko od početka bio u zaostatku. Uspeo je ipak da vrati brejk i izjednači na 3:3, ali je Čileanac napravio seriju od tri gema i odveo meč u treči set.

Iako nije igrao sjajno, Tipsarević je pokazao mentalnu snagu već u prvom meču po povratku na teren – dva puta je uspeo da vrati brejk protivnika, a potom iskoristi prvu priliku da okonča meč u svoju korist.

Poslednji takmičarski meč Tipsarević je odigrao na US openu, kada je u prvom kolu u pet setova izgubio od Giljerma Garsije Lopeza. Od tada je prošlo sedam meseci.

On je turnir u Ostravi osvojio 2004. godine, kada je prvi put i odigran, a sada će na istom mestu pokušati da krene u novi početak.

Teme:   Janko Tipsarevic, Teniseri, Vesti