02/11/13 - 16:41h

Pariz: Nole dobio Rodžera za finale! (video)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu! Nole je u polufinalu sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, došao do pobede nad Švajcarcem Rodžerom Federerom.

N. Đoković466
R. Federer632
Photo by TenisUzivo.com

Već na samom početku Novak se suočio sa problemima sa servisom, pa je Federer u prvom gemu imao brejk priliku. Nole je uspeo da se odbrani, ali već u narednom gemu na svoj servis ponavlja greške. Švajcarac dolazi do još jedne brejk lopte, a ovoga puta je koristi. Poveo je sa 3:1 i sve do kraja ovog dela meča čuvao prednost. Slavio je u prvom setu sa 6:4 posle 47 minuta igre.

Na samom startu drugog seta viđena je ista slika kao u prvom. Novak se mučio na servisu, što je Federer iskoristio i došao do brzog brejka. Međutim, već u narednom gemu Nole dolazi do prvog brejka u meču i izjednačava rezultat na 1:1. Posle problema u novom servis gemu, uspeo je da odigra dva kvalitetna poena i stigne do vođstva u drugom setu. Poveo je prvi put od kada je na startu meča osvojio prvi gem. U šestom gemu ovog dela meča Švajcarac greškama poklanja Novaku brejk šansu, što naš teniser koristi i povećava vođstvo na 4:2, a zatim osigurava brejk – 5:2. Federer bez izgubljenog poena osvaja naredni gem, a zatim Đoković servira za set. Dolazi do tri vezane set lopte, a nakon promašene prve, Švajcarac šalje loptu u mrežu i Novak izjednačava na 1:1 u setovima.

Na početku trećeg seta Nole nastavlja sa dobrom igrom. Nakon dva neizvesnija gema i 1:1, srpski teniser dolazi do brejk lopte i koristi je. Prelazi u vođstvo od 2:1, a zatim svojim servisom povećava prenost na 3:1. Sigurno osvajaju svoje servis gemove do 4:2, a uz pomoć još jednog brejka Nole dolazi na gem do finala. Servira za pobedu i koristi prvu meč loptu – 4:6, 6:3, 6:2, posle dva sata i dva minuta igre!

Nole će se u finalu sastati sa boljim iz duela Rafaela Nadala i Davida Ferera.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti