PARIZ: Lajović poražen, Novak protiv “laki luzera”

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Mastersa u Parizu.

D. Lajović463
K. Mutet616

Bolji od našeg igrača bio je “srećni gubitnik”, domaći teniser Korentin Mutet, trenutno 97. igrač planete.

Sat vremena i 45 minuta proveli su na terenu, a Francuz je slavio posle tri odigrana seta – 6:4, 1:6, 6:3.

Dušan je igrao sa mnogo oscilacija, propustio je neke ključne trenutke u prvom delu meča, potom je maestralno odigrao drugi, da bi opet dozvolio pad koncentracije i rutinski trijumf protivnika. Obojica su na meču realizovali po dve brejk lopte, s tim što je Lajović propustio jednu u prvom delu susreta, baš kada je Mutet servirao za set.

Naredni rival mladog Francuza biće prvi igrač sveta i prvi favorit na turniru, Novak Đoković.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 5,791,280 dolara. Šampionu će pripasti ček na 995,720 i 1000 ATP poena.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti