Najbolji teniser sveta uspešno je započeo takmičenje na Mastersu u Parizu.

N. Đoković76
K. Mutet64

Source: Getty Images North America

Đoković je u svom prvom meču na ovogodišnjem pariskom Mastersu nadigrao domaćeg tenisera, Korentina Muteta, inače “laki luzera”.

Trenutno 97. igrač sveta odigrao je sjajan prvi set protiv najboljeg na planeti, ali je Novak slavio posle borbe koja je trajala sat i vremena i 45 minuta – 7:6 (7:2), 6:4.

Naredni rival spskog tenisera biće bolji iz susreta Argentinca Dijega Švarcmana i Kajla Edmunda iz Velike Britanije.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 5,791,280 dolara. Šampionu će pripasti ček na 995,720 i 1000 ATP poena.

TOK MEČA:

Đoković je u meč ušao prilično nezainteresovano i umorno, a mladi Francuz koristio je svoje šanse. Do prvih brejk lopti Mutet je došao u sedmom gemu i posle tri prilike poveo je sa 4:3. Dva gema kasnije imao je i dve set lopte na Novakov servis, ali je Đoković uspeo da ih neutralizuje. Srpski teniser je potom došao do svog prvog brejka i uspeo da se izbori za taj-brejk. Posle devet odigranih poena slavio je sa 7:2.

Nakon što je dobio prvi set Đoković je nastavio u sjajnom ritmu. Uz dva brejka prednosti imao je velikih 4:1, međutim dozvolio je Mutetu da uzvrati ribrejkom i smanji njegovo vođstvo na 4:3. Do kraja seta i jedan i drugi su čuvali svoje servise, pa je meč završen sa 6:4 za srpskog tenisera.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti