PARIZ: Đoković “preživeo” Čilića, čeka se Federer!

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

On je u četvrtfinalu sa 2:1 u setovima eliminisao Marina Čilića iz Hrvatske.

U meču koji je trajao dva sata i 10 minuta, Novak je slavio sa 4:6, 6:2, 6:3.

Čilić je prekinuo Đokovićev niz od 30 uzastopnih dobijenih setova, ali srpski teniser nastavlja niz pobeda – ovo je bila 21. u nizu.

Naredni rival biće mu bolji iz susreta Rodžer FedererKei Nišikori.

TOK MEČA:

I SET

Na startu meča obojica su dosta grešili, ali su bili sigurni na svoj servis. Do prve brejk lopte na susretu došao je Čilić u petom gemu, ali nije uspeo da je realizuje, pa je Đoković poveo sa 3:2. U nastavku seta Novak je propustio tri šanse za brejk, a Hrvat mu je iz trećeg pokušaja oduzeo servis za 5:4. Servirao je za set i bez ikakvih problema poveo sa 1:0 – 6:4.

II SET

U drugoj deonici susreta nivo Čilićeve igre je opao, a Đoković je dominirao. Srpski teniser nije dozvolio rivalu nijednu šansu za brejk, a realizovao je dve od sedam. Oduzeo je Hrvatu servis u četvrtom gemu, pa u osmom za konačnih 6:2 u ovom setu.

III SET

U prva četiri gema odlučujućeg seta obojica su napravili po jedan brejk. Nastavili su prilično izjednačeno, a u sedmom gemu Čilić je propustio priliku da Novaku oduzme servis. U narednom gemu Đoković ga je “kaznio” za propuštenu šansu, napravio brejk za 5:3, a potom sigurnim servis gemom završio ovaj meč – 6:3.

REZULTATI ČETVRTFINALA:

• Zverev – Hačanov 0:2
  • Tim – Sok 2:1
  • Čilić – Đoković 1:2
  • Nišikori – Federer

Teme:   Marin Čilić, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti