PARIZ: Đoković bolji u borbi lavova!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u finalu Mastersa u Parizu!

N. Đoković757
R. Federer676

On je u polufinalu posle velike borbe sa 2:1 u setovima nadigrao Švajcarca Rodžera Federera.

U meču koji je trajao nešto više od tri sata, Đoković je slavio sa 7:6(8:6), 5:7, 7:6(7:3).

Za svoju 33. Masters 1000 titulu Novak će igrati protiv Rusa Karena Hačanovog, koji je nešto ranije danas eliminisao Dominika Tima iz Austrije.

• Đoković će pokušati da osvoji svoju petu titulu u Parizu, a 33. Masters 1000 serije, čime će se izjednačiti sa Nadalom
  • Bila je ovo Novakova 22. pobeda u nizu koji traje od Mastersa u Sinsinatiju
  • Srpski teniser sada vodi sa 25:22 u međusobnim susretima sa Federerom
  • JEDINI KOJI SADA NOVAKA ĐOKOVIĆA MOŽE DA SPREČI DA GODINU ZAVRŠI NA PRVOM MESTU JE RAFAEL NADAL, POD USLOVOM DA ZAIGRA U LONDONU

TOK MEČA:

I SET

Velika borba vođena je tokom prvog seta, koji je trajao koliko i čitav prvi polufinalni susret između Hačanovog i Tima – 72 minuta. U prvih 12 gemova viđeno je pet brejk lopti, a svih pet imao je srpski teniser. Međutim, Novak nije realizovao nijednu priliku, te je set završen u taj-brejku. U dodatnom gemu odigrali su 14 poena, Federer je pri vođstvu od 6:5 došao do prve set lopte, ali je Đoković dobio naredna tri poena i slavio sa 8:6.

II SET

Mentalna borba dvojice velikana preneta je i na drugi deo meča. Skoro sat vremena trajao je ovaj set u kome je odigrano 12 gemova. Tri brejk šanse propustio je Đoković, a Federer je za konačnih 7:5 iskoristo svoju drugu u ovom delu susreta i obezbedio još jedan set.

III SET

Novak je za nijansu bolji bio i u odlučujućem setu. Nije dozvolio rivalu nijednu šansu za brejk, a imao ih je četiri. Ni jednu nije realizovao, pa je i ovaj deo meča završen u taj-brejku. Đoković je odigrao sjajno, brzo je stigao do vođstva od 6:1 i pet meč lopti. Propustio ih je dve, a treću iskoristio za plasman u finale.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti