28/10/19 - 15:56h

PARIZ: Čilić uspešno startovao, Verdasko eliminisao Ćorića

Hrvat Marin Čilić plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Parizu.

Marin Cilic

24. teniser planete je na startu savladao Poljaka Huberta Hurkača u dva seta nakon sat vremena i 39 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu obojica su propustili svoje prilike za brejk, pa je ovaj deo mela rešen u produžetku gde je Čilić iskoristio drugu set loptu i slavio sa 7:5. Drugi set Marin je prelomio u devetom gemu kada je oduzeo servis protivniku, a onda i rešio set u svoju korist sa 6:4.

U drugoj rundi takmičenja sastaće se sa Stenom Vavrinkom iz Švajcarske koji je na startu slobodan.

Drugi hrvatski predstavnik, Borna Ćorić, poslednji Masters sezone završio je u prvom kolu.

Bolji od njega bio je Španac Fernando Verdasko nakon preokreta, u meču koji je trajao tačno dva sata.

Borna je na početku prvog seta napravio dva vezana brejka. Fernando je vratio jedan, da bi odmah zatim Hrvat još jednom ponovio brejk i njime završio prvi set sa 6:3. U drugom setu viđena je jedna prilika za brejk koji je imao Verdasko u sedmom gemu. Iskoristio ju je i rezultatom od 6:# izjednačio rezultat u setovima. Poslednja deonica prošla je bez brejka sa Bornine strane, dok mu je Španac dva puta oduzeo servis, u trećem i devetom gemu nakon čega je sa 6:3 došao do trijumfa.

Za plasman u osminu finala Ferdasko će se boriti sa šestim nosiocem, Aleksandrom Zverevim.

Ubedljiv na startu turnira bio je Kanađanin Miloš Raonić.

On je sa 6:3, 6:2 eliminisao Kamerona Norija iz Velike Britanije. U prvom setu 32. igrač sveta napravio je jedan brejk, dok je u drugom delu meča dva puta oduzeo servis protivniku i pobedu ostvario nakon 60 minuta igre.

Sledeći rival biće mu peti favorit, Dominik Tim.

• Rud – Manarino

Teme:   Borna Ćorić, Borna Ćorić, Fernando Verdasko, Marin Čilić, Masters, Masters u Parizu, Miloš Raonić, Teniseri, Turniri, Vesti