01/08/12 - 15:02h

OI: Klajsters prejaka za Ivanovićevu

Srbija je ostala bez predstavnika na Olimpijadi u ženskom tenisu. Ana Ivanović je poražena od Kim Klajsters u osmini finala ovog turnira. Belgijanka je sa 2:0 bila bolja od naše teniserke i obezbedila sebi plasman u četvrtfinale.

A. Ivanović34
K. Klajsters66

Meč je kasnio zbog kiše, a kad je počeo Kim Klajsters je trebalo samo 25 minuta da povede sa 1:0 u setovima protiv srpske teniserke. Napravila je jedan brejk u četvrtom gemu, što je bilo dovoljno za pobedu u ovom setu od 6:3. Nakon završetka ovog seta usledio je prekid zbog kiše, ali to nije uticalo na dalji tok igre.

Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanović

Nastavila je Klajsters u dobrom ritmu, pa je posle brejka u trećem gemu i drugi set rešila u svoju korist. 6:3, 6:4 je bio konačni rezultat, a Ana Ivanović se tako oprostila od medalje u singlu.
Novu šansu naša teniserka će imati već večeras, kad će ona i Nenad Zimonjić pokušati da dođu do medalje u mešovitom dublu. Protivnici u prvom kolu su im Sania Mirza i Leander Paes.

Teme:   Ana Ivanović, London 2012, Olimpijske igre, Teniserke, Vesti