26/05/16 - 12:39h

Odlična Ana u trećem kolu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u trće kolo Otvorenog prvenstva Francuske pobedom nad Japankom Kumuri Narom od 7:5, 6:1.

A. Ivanović76
K. Nara51

Ana Ivanovic

Ivanovićeva je slavila i u durgom međusobnom duelu protiv Kumuri Nare, zakatavši duel trećeg kola Rolan Garosa protiv pobednice meča Tausend -Svitolina.

Igra je bila jako atraktivna pošto su obe teniserke igrale ultra ofanzivno, napadavši svaku lopticu, o čemu svedoči i broj vinera – Ivanovićeva ih je pogodila čak 35, Nara 17 (Ana 24 greški, Japanka 19).

Ana je iskoristila prvu brejk loptu, povela sa 2:0, a potom i potvrdila brejk za komforno vođstvo na startu. Mogla je Ana i do dva brejka prednosti, ali nije uspela da iskoristi nijednu od četiri uzastopne šanse, posle velike borbe, da bi Nara na kraju ipak uspela da se upiše na semafor. Nedugo zatim Ana je ponovo imala tri gema viška – 4:1.

Međutim, Kurumi je strpljivo čekala svoju šansu i pad protivnice, a to se dogodilo u sedmom gemu – kada je prvu brejk šansu na meču pretvorila u povratak, a potom i spasla nove dve šanse za rivalku i u potpunosti se vratila – 4:4.

Srpkinja je uspela da povrati momentum i vrati prednost na svoju stranu sigurnim servisima i agresivnim forhendima, ali je onda propustila šansu da brejkom dođe do vođstva u setovima – pošto je propustila nove tri brejk/set prilike – 5:5

Ipak, ono što je propustila u desestom gemu nadoknadila je u 12. Prethodne je odigrala još jednom sigurno na svoj servis, da bi potom vezala dva forhenda u svom stilu za isto toliko set lopti, posle čega je usledio još jedan sjajan forhend za osvajanje seta – 7:5.

Identičnimscenarion počeo je i drugi set – Ana je dobrom igrom brzo stekla 3:0, ali ovoga puta nije dozvolila protivnici povratak. Srpkinja je nastavlila da ređa efektne vinere i lako privela meč kraju.