08/11/15 - 17:49h

Novakov put do vrha Ajfelovog tornja (ATP Pariz)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je danas titulu na Mastersu u Parizu. To je bio Novakov šesti Masters 1000 trofej ove sezone, čime se kao prvi igrač kome je to pošlo za rukom upisao u istoriju, a ovako je izgledao njegov put do titule.

Novak je bio postavljen za prvog nosioca, i na startu turnira i Parizu bio je slobodan.

Drugo kolo

Prvi Đokovićev protivnik na Mastersu u Parizu bio je Brazilac Tomas Beluči. Novaku je trebalo nešto više od sat i po vremena da Belučija porazi sa 7:5, 6:3 i tako dođe do plasmana u osminu finala na ovom turniru.

Osmina finala

Nastavila se potpuna dominacija srpskog šampiona. I meč osmine finala protiv četrnaestog nosioca Žila Simona trajao je tek nešto više od sat i po vremena. Đoković je bio standardno ubedljiv, 6:3, 7:5.

Četvrtfinale

Ni u četvrtfinalu ništa novo. Bez izgubljenog seta, eliminisao je petog nosioca, Tomaša Berdiha iz Češke. Berdih je uspeo da navede Novaka da na terenu ostanu duže od dva sata, ali nije mogao mnogo toga da uradi protiv igre srpskog asa. Đoković je slavio posle dva taj-brejka, 7:6, 7:6.

Polufinale

Četvrti nosilac Stan Vavrinka uspeo je da pruži otpor Đokoviću. Ali samo na kratko. Novak je prvi set osvojio sa 6:3, a istim rezultat Švajcarac je dobio drugi deo meča. Nakon izjednačenja, Novak, čovek – mašina, osvojio je odlučujući set sa 6:0!

Finale

Endi Marej, kao po običaju, nije imao rešenje za igru Novaka Đokovića. Trudio se Britanac, ali sve je ostalo na istom, na potpunoj dominaciji srpskog tenisera. Đoković je u finalnoj borbi posle sat vremena i 34 minuta slavio sa 6:2, 6:4. Gem, set, meč. Titula. Novak Đoković šampion je Mastersa u Parizu.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti