19/03/15 - 09:18h

Novak “ukrotio” Iznera za četvrtfinale (ATP Indijan Vels)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP Mastersa u Indijan Velsu! Srbin je nakon jednog sata i 33 minuta tenisa, sa maksimalnih 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:5) savladao Amerikanca Džona Iznera. Novakov rival u borbi za polufinale biće Australijanac Bernard Tomić.

N. Đoković67
Dž. Izner46

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, Izner je standardno dobro servirao, a i Srbin je bio na svom nivuo, pa je nakon šest odigranih gemova rezultat bio izjednačen – 3:3. Odlučujući momenat u prvom setu dogodio se u narednom, sedmom, gemu kada je Novak Đoković uspeo da “ukroti” servis snažnog Amerikanca, dođe dp tri brejk lopte i iskoristivši drugu povede sa 4:3, da bi potom materijalizovao stečeno za prednost od 5:3. U daljem toku seta brejkova nije bilo, pa je teniser iz Srbije na kraju slavio sa 6:4.

U drugom setu počelo je kao i u prvom, brejkova nije bilo, a jedina neizvesnost viđena je u četvrtom gemu kada je dve brejk prilike imao Džon Izner, ali je Nole uspeo da se oslobodi pritiska i izjednači rezultat na 2:2. U nastavku seta prilika za oduzimanje servisa nije bilo, pa je pobednik morao biti odlučen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao naš teniser, došao do 5:3, ali nije uspeo da iskoristi prvu meč loptu, jer je tada Amerikanac uzvratio mini brejk, ali to nije bilo dovoljno, te je Novak Đoković osvojio taj-brejk rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u drugom delu igre.

Novak Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Australijancem Bernardom Tomićem, koji je u osmini finala bio bolji od Tanasisa Kokinakisa rezultatom 6:4, 4:6, 6:4.

Teme:   ATP, Džon Izner, Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti