04/09/14 - 07:58h

Novak u polufinalu US Opena osmi put u nizu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se osmi put za redom u polufinale Otvorenog prvenstva Amerike! On je u četvrtfinalu sa 3:1 u setovima eliminisao Britanca Endija Mareja.

N. Đoković7666
E. Marej6724

Ljubitelji belog sporta uživali su u tri sata i 32 minuta sjajnog tenisa. Novak Đoković je u četvrtfinalu US Opena sa 3:1 u setovima savladao Britanca Endija Mareja i tako došao do svog osmog polufinala u nizu na ovom gren slemu.

Već je prvi poen najavio odličan i neizvestan meč. Posle tri brejk šanse Marej je Noletu oduzeo servis i poveo sa 1:0. Drugi gem trajao je skoro deset minuta, a odigrano je 13 poena. Razmene su bile duge, a poeni sjajni. Đoković je posle tri prilike uzvratio ribrejkom i izjednačio rezultat na 1:1. Prešao je u vođstvo, a zatim realizovao još jedan brejk za velikih 4:1. Britanac se ‘probudio’ i osvojio tri vezana gema za 4:4, a do kraja seta oboje su osvajali svoje servise. Ovaj deo meča završen je u taj-brejku, koji je Đoković dobio sa 7:1.

Nole je dobro startovao u drugom setu. Uz brejk prednosti poveo je sa 3:1, ali Endi brzo uzvraća ribrejkom i izjednačava rezultat na 3:3. Još po jednom jedan drugom oduzimaju servise, a posle 6:6 i ovaj deo meča odlučen je u taj-brejku. Ovoga puta je sa 7:1 slavio Endi Marej.

Treći deo meča je, za razliku od prethodna dva, bez mnogo muke, dobio naš teniser. Novak je uz dva brejka prednosti ovaj set osvojio sa ubedljivih 6:2 i poveo sa 2:1.

U prvom gemu četvrtog seta Britanac propušta jednu priliku da Novaku oduzme servis. Sve do desetog gema ovog dela meča nisu viđene nove brejk šanse. U gemu u kom je Endi servirao za opstanak u setu, Novak je dobio šansu da mu oduzme servis. Iskoristio je već prvu koja je ujedno bila i meč lopta, koja ga je odvela do polufinala US Opena.

U borbi za finale Noletov protivnik biće Japanac Kei Nišikori, koji je posle pet setova eliminisao šampiona Australijan Opena, Stanislasa Vavrinku.

Teme:   Endi Marej, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti