Novak u osmini finala Australijan opena!

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena!

N. Đoković766
G. Dimitrov634

Source: Getty Images North America

Srpski as je u meču trećeg kola savladao Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 7:6 (9:7), 6:3, 6:4, nakon nešto više od tri sata igre.

Novak je meč startovao brejkom, da bi u devetom gemu imao tri brejk/set lopte, ali nije uspeo da ih realizuje, a Dimitrov je na to odgovorio ribrejkom u narednom gemu. U 12 gemu Bugarin je imao brejk/set lopte, ali ih je i on ispustio, te je ovaj deo duela rešen taj-brejkom u kome su najpre obojica ispustili set lopte, nakon čega je srpski as uspeo da iskoristi novu priliku i dobije set. Nakon seta Novak je zatražio medicinski tajm-aut.

U drugom setu je najpre propustio dve brejk prilike u četvrtom gemu, a dve igre kasnije došao je do nove brejk lopte koju je iskoristio i tu prednost zadržao do kraja seta.

Na početku trećeg seta Đoković je vezao dva brejka. Vratio je Dimitrov jedan brejk, a Novak je odmah napravio još jedan. Nakon petog gema ponovo je zatražio medicinski tajm-aut kako bi mu fizioterapeuti masirali nogu. Posle pauze Bugarin je vratio još jedan brejk, ali to je bilo sve. Do kraja seta Novak je bio siguran na svom servisu, a meč je rešio prvom meč loptom.

Naredni protivnik biće mu domaći igrač Aleks De Minor.

Teme:   Australian Open, Grigor Dimitrov, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti