07/05/16 - 22:24h

Madrid: Novak u finalu!

Najbolji svetski teniser Novak Đoković, pobedom nad Keijom Nišikorijem plasirao se u finale Mastersa u Madridu.

N. Đoković67
K. Nišikori36

Novak i Kei do sada su se sastajali devet puta. Prvi reket sveta upisao je sedam trijumfa, od toga dva na šljaci – u Rimu 2015. i Rolan Garosu 2010. godine. Poslednji meč odigrali su prošlog meseca, u finalu Mastersa u Majamiju gde je Đoković sa 6:3; 6:3 osvojio titulu na Floridi.

U polufinale Madrida, Nišikori je došao pobedom nad Nikom Kirjosom, dok je Đoković bio bolji od Miloša Raonića. Iako je Srbin apsolutni favorit u jubilarnom desetom susretu, Nišikori je protivnik za poštovanje.

I SET
Đoković je otvorio meč svojim servisom, ali odmah na startu njegov protivnik je došao do tri brejk lopte. Srbin uspeva da sa tri vezana poena dođe do prvog gema.
I u nastavku, Novak je uspevao da sačuva svoj servis uprkos dobroj igri protivnika.
Prvi brejk na meču viđen je u osmom gemu, na servis Nišikorija. Đoković je prvo ispustio jednu brejk loptu, ali duplom servis greškom Japanca dolazi do prednosti u prvom setu – 5:3.
Svojim narednim servisom, srpski teniser potvrđuje brejk i sa 6:3 osvaja ovaj deo igre.

II SET

Drugi set, svojim servisom započeo je Kei Nišikori. Oba tenisera imala su priliku da osvoje ovaj gem, ali greškom protivnika, Japanac je uspeo da sačuva svoj servis.

Nakon tri odigrana gema, Nišikori je bez brejka vodio sa 2:1, i na servis Đokovića poveo sa 0:30. Najbolji svetski teniser, slično kao i u prvom setu, sa tri vezana poena dolazi do poravnanja, a zatim iz trećeg pokušaja pravi brejk za vođstvo od 3:2.

Oba tenisera su u naredna tri gema osvojila poene na svoj servis i pri rezultatu 5:3 za Đokovića, šesti teniser sveta je servirao za opstanak u meču. Uz prvi as servis u ovom duelu, a zatim i greškom protivnika, Nišikori uspeva da produži opstanak u polufinalu, i “natera” Đokovića da još jednom servira za prolazak dalje.

U desetom gemu, Novak je poveo sa 40:0 i činilo se da će još jednim servisom proći u finale, ali ne. Prvo je Nišikori spasao jednu meč loptu, a naredne dve Đoković ispustio dvostrukom servis greškom i lopticom u mreži. Japanac je vezao dva poena, napravio brejk i izjednačio na 5:5!

Kei je potvrdio brejk u 11. gemu, a Novak je sa dosta muke uspeo da izjednači na 6:6.
Usledio je taj brejk u kojem su viđeni mini brejkovi na obe strane. Đoković je poveo sa 2:0, ali se na pauzu otišlo pri rezultatu 3:3.

Đoković na 5:4, odlično servira i dolazi do nove, pete meč lopte, koju ovog puta koristi i sa 7:4 u taj brejku osvaja drugi set!

U finalu, Novak će igrati protiv Endija Mareja koji je u prvom polufinalu bio bolji od Rafaela Nadala.
I taj duel moći ćete da pratite na našem sajtu.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   Kei Nisikori, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti