27/05/15 - 09:00h

Novak siguran na startu grend slema na šljaci! (Analiza meča+video)

Nakon dva puna časa igre, Novak Đoković je sigurnom i ubedljivom igrom savladao svog prvog protivnika na ovogodišnjem Rolan Garosu, finskog tenisera Jarka Nijeminena. Rezultat njihovog međusobnog duela bio je 3-0 u korist srpskog tenisera, i to 6-2, 7-5, 6-2 po setovima.

Novak Djokovic

Nimalo lagan početak za najboljeg srpskog tenisera svih vremena i aktuelnog svetskog lidera u belom sportu. Jarko je bio vrlo inspirisan u ovom meču, mada je i Novak igrao prilično stabilno i sve vreme držao konce u svojim rukama.

Prvi set

Već na samom startu meča smo videli Novaka koji oduzima protivniku brejk. Jarko je servirao prvi i nesigurno odigravši izgubio prvi gem na svoj servis. Početak meča bio je na Novakovoj strani u potpunosti, ali u nastavku je bilo svakako, samo ne lako. Ipak je reč o takvom jednom turniru gde nema lakih mečeva i nesigurnih protivnika. Cilj je isti za sve. U nastavku nije bilo većih problema za Novaka. U sedmom gemu je srpski as ponovo uspeo da uzme gem na protivnički servis, tako da je set okončao u svoju korist sa 6-2.

Drugi set

Kako se razvijao meč, Nijeminen je bio sve sigurniji u svoju igru, prikazao je jednu impresivnu igru, namučio je Novaka više puta. Koliko je Novak maestralno igrao, toliko je i Jarko sticao motivaciju i sve više napadao u toku drugog seta. Bilo je prekrasnih poena, publika je zaista mogla da uživa. Samim tim je bilo i neizvesnije do samog završetka ovog seta. A onda se desila jedna neprijatna situacija po Novaka. Nijeminen je vodio sa prilično velikih 5-2 u drugom setu. Neverovatni Novak je tada pokazao da nema šale kada igrate protiv njega. Još jednom i po ko zna koji put videli smo dominaciju na terenu, sigurnost, snagu, nemilosrdnost i vezanje neverovatnih 9 gemova u nastavku! To je bio Novak kakvog smo navikli da gledamo. Igralo se veoma brzo u ovom setu, nimalo stegnuto, reklo bi se. Takvi poeni su se nizali da je aplauz bio neodovoljan da ih podrži. Novak nije dozvolio da se drugi set produži u taj brejk.

Treći set

U treći set Novak ulazi sa već prilično značajnom, krucijalnom prednošću. Dovoljno samopouzdanja na njegovoj strani, donelo mu je još jedan brejk u meču i sigurnu prednost od 1-0. Onda je osvojio gem na svoj servis, pa opet oduzeo protivnički servis gem. Sa sigurnom prednošću od 3-0, Novak nije imao većih problema do kraja meča i savladao je svog prvog protivnika u Parizu osvojivši treći set sa laganih 6-2.

Đoković je tako obezbedio plasman u narednu fazu turnira. Bez većih problema je igrao, i zasad gledamo Novaka koji se polako ali sigurno zagreva za nove protivnike. U nastavku ćemo sigurno gledati još impresivnijeg i dominantnijeg Srbina koji ispunjava svoje dečačke snove igrajući tenis za svoju zemlju.

Teme:   Analiza, Jarko Nieminen, Novak Djoković, Rolan Garos, Tenis Video, Teniseri, Vesti