31/10/14 - 09:00h

Novak savladao Monfisa za četvrtfinale Pariza!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu, nakon što je sa 2:0 u setovima savladao domaćeg igrača Gaela Monfisa.

N. Đoković67
G. Monfis36
Photo by TenisUzivo.com

Meč između Novaka Đokovića i Gaela Monfisa trajao je sat vremena i 34 minuta, a Francuz je pred domaćom publikom izgubio sa 6:3, 7:6. Uprkos teškom drugom setu, Novak se plasirao u četvrtfinale Mastersa u glavnom gradu Francuske, na kom brani titulu.

Prvi set Đoković je osvojio iskoristivši jednu od tri brejk šansi. Već u drugom gemu oduzeo je Monfisu servis, i tu prednost sačuvao sve do kraja. U devetom gemu spasio je dve brejk lopte Francuza, a zatim iskoristio prvu set loptu – 6:3.

Drugi deo meča bio je neizvestan, nakon što su oboje po jednom osvojili servise protivnika. Đoković je imao još dve brejk šanse koje je propustio, pa je set završen u taj-brejku. Ovu deonicu meča srpski teniser dobio je sa ubedljivih 7:2 i plasirao se u četvrtfinale.

U narednoj rundi Novak će se sastati sa Britancem Endijem Marijem koji je prethodno eliminisao Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 6:3, 6:3.

Teme:   Gael Monfis, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti