16/05/15 - 21:03h

Novak probio španski zid za novo finale u “večnom gradu”!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u svoje šesto finale na Masters 1000 turniru u Rimu! Naš teniser je u polufinalnom duelu savladao Španca Davida Ferera rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4, nakon jednog sata i 36 minuta tenisa. Novakov rival na putu ka odbrani titule biće Švajcarac, a njegovo ime saznaćemo nakon večerašnjeg susreta u kome se sastaju Rodžer Federer i Sten Vavrinka.

N. Đoković66
D. Ferer44

Novak Dj. MC 2015 finale

Srbin se apsolutno zasluženo plasirao u finale. Tokom čitavog meča, koji je u mnogim segmentima igre bio izjednačen, bio je sigurniji i za razliku od Davida Ferera koristio je svoje šanse, pogotovo kod brejk lopti. Našem teniseru je ovo šesto finale u Rimu, a u sutrašnjem će braniti titulu osvojenu prošle godine.

Duel u “večnom gradu” počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u trećem gemu Srbin došao do tri vezane brejk šanse, uspeo je da iskoristi drugu i stekne prednost koju je odmah i materijalizovao za startnih 3:1. U nastavku su teniseri sjajno servirali, prilika za oduzimanje servisa nije ni bilo, te je Novak Đoković rutinskom igrom priveo set kraju osvojivši ga rezultatom 6:4. Novak i David su u prvom delu bili izjednačeni skoro u svim segmentima igre, ali su prevagnule te brejk lopte do kojih je Srbin došao i koju je iskoristio, dok je Španac na drugoj strani imaj jednu takvu šansu koju nije uspeo da iskoroisti. Obojica su solidno servirali, te je procenat uspešnosti kod servisa bio bolji za Španca 74%, naspram Novakovih 68%.

Drugi set mogao je da počne sjajno za Novaka jer je došao do dve brejk prilike, ali se Španac “izvukao” dobrim servisima. U daljem toku prvog dela drugog seta i David Ferer je došao do dve prilike za oduzimanje servisa rivalu, ali ih nije iskoristio, pa je rezultat na polovi seta bio izjednačen – 3:3. Odlučujući trenutak u drugom setu bio je deveti gem kada je Srbin došao do tri vezane brejk šanse, uspeo je da iskoristi prvu i tako stekao veliku prednost od 5:4, koju je potom uspeo i da materijalizuje za konačnih 6:4, te se tako plasira u novo finale Masters 1000 turnira u Rimu.

Novakov rival u sutrašnejm finalu biće teniser iz Švajcarske, a njegovo ime saznaćemo nakon večerašnjeg susreta u kome se sastaju Rodžer Federer i Sten Vavrinka.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti