Novak “preokrenuo” Nišikorija za osminu finala US opena!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igraće u osmini finala US opena!

N. Đoković6666
K. Nišikori7332

Novak je u trećoj rundi savladao Japanca Keija Nišikorija nakon tri sata i 35 minuta sa 3:1 u setovima.

Naredni rival biće mu bolji iz susreta KaracevBroksbi.

• Novaku je ovo 14. uzastopni plasman u osminu finala US opena
  • Protiv Nišikorija je zabeležio 17. uzastupnu pobedu

TOK MEČA:

Novak je već u drugom gemu došao do prvih prilika da rivalu oduzme servis, ali ih nije iskoristio. Propuštene šanse Nišikori je “kaznio” već u narednom gemu, napravivši prvi brejk na meču. Poveo je sa 2:1 i čuvao prednost sve do osmog gema, kada je Đoković uzvratio ribrejkom i poravnao rezultat na 4:4. Kako su do kraja čuvali servise, ovaj deo meča završen je u taj-brejku. Samo je jedan poen Nišikori osvojio na servis srpskog tenisera, što je bilo dovoljno za pobedu sa 7:4 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Novak je bio taj koji je u trećem gemu napravio brejk. U narednih nekoliko gemova Japanac je imao čak sedam šansi da vrati servis, ali nije iskoristio nijednu priliku. Đoković je čuvao prednost, a u devetom gemu napravio još jednu šansu za brejk, realizovao je i sa 6:3 završio ovaj deo meča.

U trećoj deonici susreta Novak je do vođstva brejkom došao u četvrtom gemu. Tri gema kasnije Japanac je uspeo da ribrejkuje, ali to nije pokolebalo Đokovića koji je nakon toga iskoristio još jednu brejk šansu za vođstvo od 5:3. U devetom gemu realizovao je drugu set loptu za rezultat od 6:3.

U četvrtom setu sigurno je Novak došao do prednosti od 5:2, uz napravljena dva brejka. Međutim, sama završnica duela bila je dramatična. Đoković je propustio dve meč lopte, a morao je i u dva navrata da spasi brejk lopte rivala. Konačno, trećom meč loptom, dolazi do rezultata 6:2 i pobede u ovom duelu.

Teme:   Grend Slem, Kei Nisikori, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti