27/01/13 - 13:25h

Novak piše istoriju: Još jedna titula na Australijan Openu!!! (Video)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković odbranio je titulu na Australijan Openu! Đoković je ušao u istoriju tako što je postao prvi igrač u open eri koji je uspeo tri puta za redom da osvoji grend slem u Melburnu! Neverovatni Srbin u finalu je sa 3:1 u setovima savladao Britanca Endija Mareja, trećeg tenisera sveta.

N. Đoković6766
E. Marej7632
Novak Đoković

U prvih pet gemova obojica su bili sigurni na svoje servise. Nismo videli ni jednu brejk šansu, a Britanac u svoja dva servis gema nije izgubio ni jedan poen. U šestom gemu je Novak imao četiri šanse da Mareju oduzme servis, ali nije ih iskoristio. Posle 11 poena odigranih u ovom gemu, rezultat je bio 3:3. Britanac je u prvom delu ovog seta bio sigurniji, a Novak je pravio i mnogo više grešaka. U osmom gemu Đoković je došao do pete brejk lopte na meču, ali kao ni prethodne četiri, ni ovu nije uspeo da realizuje. Usledio je lagan gem na servis Novaka, i vođstvo od 5:4, a zatim i izjednačenje – 5:5 u prvom setu. Novak siguran osvaja još jedan gem na svoj servis, a Marej Đokovićevim udarcem u mrežu dolazi do izjednačenja – 6:6. Taj-brejk je započeo Novakovom duplom servis greškom, drugom na meču. Endi uz svoja dva servisa lako dolazi do vođstva od 3:0, a onda i do još jednog mini brejka – 4:0 na strani Britanca. Nole odličnim poenom smanju vođstvo protivnika na 4:1, ali Endi osvaja naredna dva gema i dolazi do pet set lopti. Do tog trenutka, Nole je napravio 24 neiznuđene greške. Prvu set loptu Srbin je uspeo da spasi, ali drugu nije – čak je i pomogao Britancu. Poslao je loptu u aut, a Marej je poveo sa 1:0 posle sat vremena i osam minuta igre. (7:6)

Drugi set počinje sigurnim servis gemom za Mareja. Treći put u meču Britanac je osvojio gem bez izgubljenog poena, a u tom trenutku – od poslednjih petnaest poena Novak je dobio samo dva. Posle tri Noletove greške Marej dolazi od 40:0, ali naredna četiri poena dobija Srbin. Dolazi do prednosti u ovom gemu, a onda ponovo greška – šalje loptu u aut za ponovno izjednačenje. Odličnim servisom Novak ponovo prelazi u vođstvo, a onda Marejeva lopta udara u mrežu – 1:1 u drugom setu. Narednih deset gemova dobija svako na svoj servis, pa drugi put na meču gledamo taj-brejk. Marej je servirao prvi i dobio taj poen, a onda je Nole dobio dva na svoj servis. Britanac je izjednačio na 2:2, a onda napravio duplu servis grešku i poklonio Đokoviću mini brejk – 3:2 za Srbina posle pet odigranih poena. Nole potvrđuje brejk i dolazi u vođstvo od 4:2, pa servira as i povećava prednost na 5:2. Od naredna dva poena na svoj servis, Britanac osvaja samo jedan, a drugu lopticu šalje u mrežu što Novaka dovodi do tri set lopte. Greškom Mareja Srbin koristi već prvu i dolazi do izjednačenja – 1:1 u setovima. Drugi set trajao je sat vremena i šest minuta.

Neki od najboljih poena finala između Novaka i Endija (Video)

U pauzi između setova, Marej traži medicinski tajm-aut zbog rana na stopalu, ali meč se nastavlja posle ne tako duge pauze.

Do 4:3 za Novaka u trećem nijedan nije imao brejk šansu. U osmom gemu Novak dolazi do tri prilike za brejk. Prvu je poslao u mrežu, drugu u aut, a treća je završila u mreži – ali sa Marejeve strane. Uz pomoć Britanca, Nole koristi treću brejk loptu i prvi put u meču dolazi do gema na servis Mareja – 5:3. Đoković lako dolazi do tri set lopte, a onda Marejeva lopta završava u autu – posle nešto više od 40 minuta igre u trećem setu Srbin vodi sa 2:1 (6:3).
Endi je bio vidno dekoncentrisan i besan na početku četvrtog seta, pa je Novak uz dva brejka lako došao do prednosti od 5:1. Do kraja meča Endiju je pripao samo još jedan gem, a Đoković je posle tri sata i 43 minuta igre iskoristio prvu meč loptu!

Meč lopta – Djokovic- Marej (Video)

Novak Đoković, najveći ponos naše zemlje, postao je tako prvi teniser u open eri koji je osvojio tri uzastopne titule na Australijan Openu, a tek treći igrač (posle Agasija i Federera) koji je ovaj grend slem osvajao četiri puta!
Još samo da dodamo – ako se po jutru dan poznaje, ova sezona će za Novaka bez sumnje biti dobra kao i prethodne dve. BRAVO SRBINE!

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Endi Marej, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti