16/11/18 - 14:07h

Novak Đoković VS Marin Čilić

Srpski teniser Novak Đoković i Hrvat Marin Čilić sastaju se u trećem kolu grupne faze Završnog turnira u Londonu.

Djokovic VS Cilic

Srpski teniser će u ovom duelu “juriti” treći trijmuf u grupi “Guga Kirten”, pošto je prethodno nadigrao Aleksandra Zvereva i Džona Iznera.

Čilić je u dosadašnjem takmičenju nadigrao Iznera, ali je poražen od Zvereva.

Novak je u ovoj sezoni, pre dolaska u London, zabeležio 49 pobeda i 11 poraza, a od juna je izgubio samo dva takmičarska meča. Četiri trofeja osvojio je srpski teniser u 2018. godini – Vimbldon, US Open i Masterse u Sinsinatiju i Šangaju.

Čilić je osvojio samo jedan turnir i to nadigravši upravo Novaka u finalu Kvinsa. Odigrao je 59 mečeva, a poražen je u 18.

Hrvat je četvrti put na Završnom turniru, a nikada do sada nije uspeo da prođe grupnu fazu. Ostvario je samo jednu pobedu, a u osam mečeva je poražen. Novak, koji je debitovao davne 2007. godine, pokušaće da osvojio šesti trofej iz 11. pokušaja.

Njih dvojica su do sada odigrali 18 međusobnih mečeva, a hrvatski teniser slavio je u samo dva. Jedan je odigran ove godine u Kvinsu, a drugi 2016. u Parizu. Ove godine sastali su se tri puta, a Đoković je dobio poslednja dva meča.

Srpski teniser je već obezbedio plasman u polufinale, dok će Marinu Čiliću biti potrebna pobeda protiv Đokovića i poraz Aleksandra Zvereva.

Teme:   Marin Čilić, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti