13/11/18 - 20:43h

Novak Đoković VS Aleksandar Zverev

Nemac Aleksandar Zverev biće drugi rival srpskog tenisera Novaka Đokovića na Završnom turniru u Londonu.

Djokovic vs Zverev

I jedan i drugi za sada imaju po jedan trijumf. Đoković je na startu bio bolji od Džona Iznera, a Zverev je nadigrao Marina Čilića.

Novak je u ovoj sezoni zabeležio 49 pobeda i 11 poraza, a od juna je izgubio samo dva takmičarska meča. Četiri trofeja osvojio je srpski teniser u 2018. godini – Vimbldon, US Open i Masterse u Sinsinatiju i Šangaju.

Zverev je slavio na tri turnira, u Vašingtonu, Minhenu i na Mastersu u Madridu. Ove godine ima skor od 54 pobede i 18 poraza.

Oba igrača su u London došla nakon Mastersa u Parizu. Đoković je stigao do finala, a nemački teniser poražen je četvrtfinalu. I jednom i drugom na put je stao Rus Karen Hačanov.

Trenutno peti igrač sveta na Završnom turniru učestvuje drugi put u karijeri, a Novak, koji je debitovao davne 2007. godine, pokušaće da osvojio šesti trofej iz 11. pokušaja.

Biće ovo tek treći međusobni susret Đokovića i Zvereva. Prošle godine na Mastersu u Rimu bolji je bio Nemac, dok je srpski teniser slavio na ovogodišnjem Mastersu u Šangaju. Prepustio je Zverevu samo tri gema – 6:2, 6:1.

Kako stvari trenutno stoje, čini se da mladi Nemac nema mnogo šansi u duelu sa najboljim na svetu. Ukoliko Đoković bude igrao kao na startu turnira, Aleksadndar Zverev mu neće predstaviti veliki problem, čak ni u svojoj najboljoj formi.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti