07/10/12 - 11:25h

Novak Đoković šampion Pekinga!!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je sa 2:0 u setovima Francuza Žo-Vilfreda Congu u finalu ATP turnira u Pekingu i na taj način došao do četvrte titule u ovoj godini.

N. Đoković76
Ž.V. Conga62

Sat vremena i 43 minuta trebalo je Novaku Đokoviću da dođe do titule na ATP turniru u glavnom gradu Kine. Sa 2:0 u setovima, 7:6, 6:2 savladao je trećeg nosioca na turniru, francuskog tenisera Žo-Vilfreda Congu.
Francuz je u prvom setu odlično servirao, napravio je sedam asova, dok je naš teniser došao do samo jednog. Obojica su po jednom osvajali gem na servis protivnika i tako došli do taj brejka. Novak je poveo sa 3:0 napravivši dva mini brejka, a nešto kasnije je udvostručio taj broj i dobio ovaj deo meča sa 7:4.

Novak Djokovic, Rolan Garos, Grend Slem, 2012

Novak Đoković

Drugi set je naš teniser dobio mnogo lakše. U prvom gemu je propustio dve brejk šanse, a onda oduzeo Congi naredna dva servis gema. Vodio je sa 4:1 kada je Francuz došao do dve prilike za brejk, ali ni on, poput Novaka u prvom gemu, nije uspeo da realizuje dve brejk lopte. Osvojio je još jedan gem na svoj servis, a onda je Đoković servirao za pobedu. Bez izgubljenog poena došao je do prve meč lopte i iskoristio je posle 37 minuta igre u ovom setu.
Novak je danas osvojio četvrtu titulu u ovoj sezoni, a 32. u karijeri. Već sutra ga očekuje Masters u Šangaju. Na startu turnira je slobodan, a u pohod na još jednu titulu kreće od druge runde protiv Pabla Anduhara ili Grigora Dimitrova.

Teme:   ATP, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti