21/04/13 - 16:47h

Novak Đoković novi kralj Monte Karla!!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Mastersu u Monte Karlu! On je u finalu sa 2:0 u setovima savladao osmostrukog osvajača Mastersa u Monaku, Rafaela Nadala i prekinuo njegov niz dug osam godina. Nole je tako došao do prvog trofeja u Monte Karlu, a Nadal nije uspeo da osvoji svoj deveti.

N. Đoković67
R. Nadal26
Novak Djokovic, Rolan Garos, Grend Slem, 2012

Čim su izašli na teren i počeli sa zagrevanjem, u Monte Karlu je pala kiša, pa su Novak i Rafa morali da se povuku u svlačionice.
Nakon povratka na teren Nole je siguran u sebe započeo meč i prepustio Nadalu samo jedan poen u svom prvom servis gemu. Za razliku od njega, Španac nije bio toliko ubedljiv u prvom gemu u kome je servirao. Posle tri izjednačenja i dve prokockane prednosti prepušta Novaku ovaj gem i uz brejk naš teniser dolazi u vođstvo od 2:0. Uz malo muke Nole osvaja još jedan gem na svoj servis i stvara, sada već ubedljiviju prednost od 3:0. Novak dolazi do još jednog brejka i vođstva od 5:0, a onda propušta pet šansi da osvoji ovaj set. Nadal se vraća u meč osvojivši prvi gem u ovom setu, a onda uspeva da vrati i jedan brejk – 5:2. U poslednjem gemu Đoković mu još jednom oduzima servis i dobija ovaj set sa 6:2 iskoristivši tek osmu set loptu.

U petom gemu drugog seta Nadal dolazi do prvog brejka u ovom delu meča i prvi put u meču ima vođstvo od 3:2. Do 4:4 Novak uspeva da vrati brejk i ponovo izjednači rezultat, a onda prelazi u vođstvo od 5:4. Međutim, Nadal ne pušta krunu u Monte Karlu tek tako, pa uspeva da se izbori za izjednačenje, a zatim i vođstvo od 6:5 uz brejk prednosti. Nole bez izgubljenog poena oduzima Nadalu servis i meč odlazi u taj-brejk. Ovaj deo meča naš teniser dobija sa 7:1 i postaje novi kralj Monte Karla! BRAVO NOLE!

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti