30/06/16 - 17:50h

Novak dobio protivnika, kraj za Ferera i Karlovića

Danas se na Vimbldonu igraju susreti drugog kola. Na terenima je završeno nekoliko susreta u kojima su favoriti ostvarili polovičan učinak. Najveća iznenađenja su porazi Ive Karlovića i Davida Ferera.

Milos Raonic

Miloš Raonić je sve biliži susretu sa Novakom Đokovićem u četvrtfinalu Vimbldona. Kanađanin je danas očekivano savladao Andreasa Sepija sa 3:0 – 7:6, 6:4, 6:2, a u narednom kolu sastaće se sa 27. favoritom za titulu, Džekom Sokom iz SAD-a.

I Novak Đoković je saznao narednog protivnika. On će u trećem kolu ukrstiti reket sa Semom Kverijem.
Amerikanac koji je postavljen za 28. nosioca pobedio je danas Tomaša Belučija sa 6:4, 6:3, 6:2. Brazilac je parirao Kveriju samo u prvom setu kada je izgubio servis u završnom gemu. U naredna dva Kveri je napravio prednost na samom početku i sigurno priveo meč kraju, te zakazao duel sa najboljim na svetu.

Za prvo iznenađenje dana u muškoj konkurenciji pobrinuo se Nikolas Mau.
Francuzu je bilo dovoljno nešto manje od dva sata da pobedi 13. favorita za titulu na Vimbldonu – Davida Ferera sa 6:1, 6:4, 6:3.

Za 33 minuta koliko je trajao prvi set Ferer je pogodio četiri vinera i napravio 10 neiznuđenih grešaka, dok je skor protivnika bio 13:6. Mau je dozvolio samo jedan poen Špancu i uz tri brejka osvojio ovaj deo sa 6:1.

U nastavku meča Ferer je zaigrao sigurnije, smanjio broj grešaka, na brejk protivnika uzvratio brejkom za 3:4, ali to je bilo sve od njega. U nastavku Mau još jednom oduzima servis Špancu i završava drugi set rezultatom 6:4. Dominaciju je nastavio i u trećem setu koji je završen sa 6:3 u korist Nikolasa Maua.

Ivi Karloviću nisu bila dovoljna ni 34 as servisa za pobedu protiv Lukasa Lacka. Slovak je slavio sa 6:3, 3:6, 7:6, 6:4 i naneo treći poraz Karloviću u ovom delu takmičenja u Londonu.

Nakon što je jednim brejkom Lacko osvojio prvi set, istom merom je uzvratio i Karlović u drugom. Pobednik trećeg seta odlučen je u taj-brejku koji je Karlović otvorio sa 3:1, ali nije uspeo zadržati prednost. Promašeni volej na 5:5 koštao ga je trećeg seta.
U četvrtom setu Slovak je iskoristio greške svog protivnika, napravio jedan brejk i obezbedio plasman u treće kolo u kojem će ukrstiti reket sa još jednim Hrvatom.
Ovog puta sa Marinom Čilićem koji je danas bio bolji od Sergeja Strakhovskog sa 3:1.

Prava borba viđena je na terenu broj 1 na kojem su igrali Grigor Dimitrov i Žil Simon.
Nakon pobede u prvom kolu protiv Fratanđela, Grigor Dimitrov je danas bio bolji od Francuza sa 6:3, 6:7, 6:4, 6:4!

Jedan brejk u prvom setu bio je dovoljan Bugarinu za osvajanje ovog dela. Pobednik drugog seta odlučen je u taj brejku nakon brejka na obe strane u “regularnom” delu. Simon je prepustio protivniku samo jedan poen i poravnao rezultat na 1:1 u setovima.
U naredna dva seta Dimitrov je zaigrao bolje i sa 6:4, 6:4 plasirao se u treći krug.