01/11/14 - 18:25h

Novak bez problema do finala! (ATP Pariz)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu! Đoković je u polufinalu bio bolji od japanskog tenisera, Keija Nišikorija sa 2:0 u setovima, 6:2. 6:3.

N. Đoković66
K. Nišikori23

Meč između Novaka Đokovića i Keija Nišikorija trajao je sat vremena i tri minuta, a srpski teniser je slavio sa ubedljivih 6:2, 6:3 i tako došao na korak od odbrane titule na Mastersu u Parizu.

Prvi set Đoković je dobio bez mnogo muke. Iskoristio je dve od tri brejk lopte, i uz dva brejka prednosti završio ovaj deo meča posle samo 29 minuta.

U četvrtom gemu drugog seta Novak je oduzeo Nišikoriju servis, ali je već u narednom gemu japanski teniser vratio brejk i smanjio vođstvo Đokovića na 3:2. Ipak, Nole mu nije dozvolio da izjednači, pa dolazi do novog brejka za prednost od 4:2. Brejk prednosti sačuvao je do kraja i dobio ovaj set sa 6:3.

Novak će se u finalu sastati sa Milošem Raonićem iz Kanade, koji je ranije danas sa 2:1 u setovima eliminisao Čeha Tomaša Berdiha.

Teme:   Kei Nisikori, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti