23/06/16 - 22:20h

Notingem: Miler, Sepi i Kuevas u polufinalu

U polufinalu ATP turnira u Notingemu igraće Žil Miler, Andreas Sepi i Pablo Kuevas, dok četvrti polufinalista još uvek nije poznat.

Andreas Sepi

Žil Miler iz Luksemburga do plasmana u polufinale došao je nakon što je sa 2:0 u setovima savladao četvrtog favorita na turniru, Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova.

Ovaj meč trajao je sat vremena i 12 minuta, a teniser iz Luksemburga je slavio sa po brejkom viška u oba seta – 6:3, 6:4.

Miler će u borbi za finale igrati protiv drugog nosioca, Pabla Kuevasa. Urugvajac je do polufinala stigao posle trijumfa nad Kipraninom Markosom Bagdatisom. Njih dvojica su na terenu proveli više od dva i po sata, a Kuevas je slavio sa 2:1 u setovima. Prva dva seta završena su istim rezultatom – 6:4. U prvom je slavio Kuevas, a u drugom Bagdatis. Kipranin nije uspeo da dođe do preokreta, jer je u odlučujućem delu meča teniser iz Urugvaja bio bolji u taj-brejku, sa 10:8.

Andreas Sepi i Dudi Sela takođe su odigrali tri seta, a u polufinale je prošao Sepi. Meč je trajao nešto više od dva sata, a Italijan je slavio nakon preokreta. Prvi set pripao je Seli sa 7:5, a preostala dva Sepi je dobio sa 6:4, 6:4.

Njegov protivnik u polufinalu još uvek nije poznat, jer je meč između Kevina Andersona i Stiva Džonsona prekinut, pri rezultatu 1:1 u setovima i 4:3 za Andersona u trećem.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti