Notingem: Bagdatis spasao dve meč lopte, Anderson se vraća u formu

Poznati su svi četvrtfinalni parovi ATP turnira u Notingemu.

Bagdatis

Bagdatis

Najbolji meč dosadašnjeg turnira u Engleskoj odigrali su Sem Kveri i Markos Bagdatis. Amerikanac je ubedljivo dobio prvi set, bio na korak od pobede, ali je harizmatični Kipranin spasao dve meč lopte, a potom i preokrenuo situaciju u svoju korist, 1-6, 7-6(8), 6-4, posle sata i 51. minuta borbe.

Markos Bagdatis, deveti nosilac i prošlogodišnji polufinalista, suočio se sa eliminacijom u taj-brejku drugog seta. Kveri je imao dve prilike da okonča duel (6:5 i 8:7), ali je na kraju ipak pognute glave napustio travnati teren u Notingemu.

Kipranin će se za polufinale boriti protiv Pabla Kuevasa, koji je takođe ostao na turniru pobedom posle preokreta. Urugvajac, postavljen za drugog nosioca, savladao je Danijela Evansa sa 6-7(4), 7-6(5), 6-4. Evans je u drugom setu servirao za pobedu pri rezultatu 5:4.

Prvi nosilac Kevin Anderson plasirao se u četvrtfinale trijumfom nad Fernandom Verdaskom 6-3, 7-6(6). Sledeći protivnik Južnoafrikanca je Stiv Džonson, koji je u dva taj-brejka slomio otpor Vaseka Pospišila. Kevin Anderson nije dozvolio nijednu brejk loptu španskom rivalu.