07/03/15 - 16:36h

Nole i Ziki za pobedu! Srbija – Hrvatska 3:0!

Srpski Dejvis kup tim plasirao se u drugo kolo ovogodišnjeg takmičenja u Dejvis kupu već nakon drugog dana! U dubl susretu Novak Đoković i Nenad Zimonjić savladali su par Marin Draganja i Franko Škugor rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:1, nakon jednog sata i 50 minuta igre. Posle ove pobede Srbija vodi 3:0, te je obezbedila plasman u narednu rundu takmičenja gde će joj protivnik biti bolji iz duela Argentina – Brazil.

N. Đoković/N. Zimonjić666
M. Draganja/F. Škugor341
Davis-kup

Davis-kup

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane i sa nekoliko prilika za brejk u početnim gemovima, ali je rezultat ipak bio izjednačen i bez oduzetih servisa – 2:2. Prvi i jedini brejk viđen je u osmom gemu kada su Novak Đoković i Nenad Zimonjić došli do prednosti od 5:3, a potom je potvrdili za konačnih 6:3 u prvom delu igre.

Drugi set počeo je brejkom Novaka i Nenada, stekli su naši prednost od 2:1, pa je materijalizovali za 3:1. U daljem toku seta Hrvati su pokušavali da se vrate, odgovore na igru sprskog para, ali nisu uspeli. Na kraju su Srbi sačuvali stečenu prednost i postavili konačnih 6:4, za velikih 2:0 u setovima.

Treći set protekao je u potpunoj dominaciji Đokovića i Zimonjića. U trećem gemu su teniseri iz Srbije napravili prvi brejk za 2:1, zatim novi u petom gemu za 4:1, da bi na kraju, u sedmom postavili konačnih i ubedljivih 6:1, za plasman Srbije u drugo kolo ovogodišnjeg Dejvis kupa.

U sutrašnjim mečevima trebalo bi da se sastanu Đoković i Ćorić, te Viktor i Mate, ali pošto je sve odlučeno videćemo ko će se pojaviti na terenu. Srbija se u narednoj rundi sastaje sa pobednikom meča Brazil – Argentina, a tamo je trenutno 1:1 nakon prvog dana.

Teme:   Dejvis Kup, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Novak Djoković, Srbija - Hrvatska, Teniseri, Turniri, Vesti