17/07/19 - 19:02h

Njuport: Viktor osvojio prvi set, pa stao

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Njuportu.

V. Troicki613
A. Bublik366

zimbio.com

Troicki je dobro otvorio meč! Napravio je brejk na startu prvog seta, poveo sa 3:0 i sačuvao tu prednost do kraja. U ovom delu igre Viktor je prikazao odličnu igru na svoj servis – čak 94 odsto osvojenih poena nakon uspešnog prvog servisa.

Drugi set započeo je sigurnom igrom oba igača na svoj servis. Najveća borba viđena je u osmom gemu. Viktor je spasio četiri brejk lopte, ali je Bublik stvorio novu, petu priliku za brejk koji je i osvojio, a onda bez problema servirao za 1:1 u setovima.

Ono što je Viktor uradio u prvom, njegov protivnik je ponovio u trećem setu. Bublik je oduzeo servis Troickom na startu, poveo sa 3:1. Uspeo je naš teniser da vrati jedan brejk za 4:2, ali nije mogao do potpunog preokreta..Na kraju još jedan brejk Bublika za konačnih 6:3 u trećem setu.