07/11/18 - 11:42h

#NEXTGEN: Tijafo i De Minaur zabeležili pobede

Amerikanac Fransis Tijafo i Aleks De Minaur iz Australije ostvarili su prve pobede na #NextGen finalu u Milanu.

Tijafo, 40. teniser sveta, je u drugom meču A grupe savladao je Herberta Hurkača iz Poljske. Njih dvojica su na terenu proveli sat i po vremena, a Amerikanac je bio bolji sa 3:1 – 4:1, 4:2, 2:4, 4:3 (12-10).

U drugom meču B grupe Aleks De Minaur je zabeležio pobedu protiv Italijana Liama Karuane. Duel je trajao 56 minuta, Australijanac je slavio u tri seta rezultatom od 4:1, 4:1, 4:2.

Na #NextGen završnom turniru set se igra na četiri dobijena gema, a meč na tri dobijena seta. Ukoliko bude 3:3 u jednom setu, pobednika odlučuje taj-brejk.

Teme:   Aleks de Minaur, Frenses Tijafo, NextGen, Teniseri, Turniri, Vesti