08/11/19 - 22:35h

#NextGen: Siner savladao Kecmanovića nakon preokreta

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale #NextGen Završnog turnira u Milanu.

Source: Adam Pretty/Getty Images

Od Miomira je bolji bio domaći teniser Janik Siner u četiri seta nakon 88 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu igru je vodio Kecmanović. Iskoristio je jednu od dve šanse za brejk i ovaj deo meča dobio sa 4:2. U drugom setu, nakon rezultata od 1:1, viđena je slabija igra mladog Srbina, dok je Siner bio ubedljiv. Italijan je jednom oduzeo servis Miomiru i nije mu dao priliku da pripreti, a set je završio sa 4:1.

Na startu trećeg seta Siner je odmah došao do brejka, koji Kecmanović nije uspeo da vrati, nakon propuštene tri brejk lopte. Janik je nastavio seriju iz prethodnog seta i došao do šest uzastopnih dobijenih gemova. Do kraja ovog dela meča Janik je zadržao prednost brejka i slavio sa 4:2.

Odličnu igru osamnaestogodišnji teniser nastavio je i u četvrtom gemu. Oduzeo je servis Miomiru u trećem gemu. Kecmanović nije uspeo da vrati samopouzdanje koje je izgubio u drugom setu, anjegov protivnik je sa 4:2 došao do trijumfa.

Siner će se za titulu boriti sa Australijancem Aleksom De Minorom koji se rezultatom od 4;2, 4:1, 0:4, 4:2 savladao Amerikanca Fransisa Tijafoa.

Teme:   Miomir Kecmanović, NextGen, Teniseri, Turniri, Vesti