#NextGen finale: Evo ko su Kecmanovićevi rivali

Srpski teniser Miomir Kecmanović igraće od utorka na #NextGen finalu u Milanu.

Žrebom je odlučeno da Kecmanović bude u grupi A, u kojoj su osim njega Aleks de Minor, Kasper Rud i Alehandro Davidovič Fokina.

GRUPA A

KASPER RUD

Norvežanin Kasper Rud biće prvi protivnik našeg tenisera.

Momak koji će u decembru napuniti 21 godinu trenutno je 56. igrač sveta. Najbolji renking mu je 54. mesto, a ove sezone ostvario je 22 pobede i 17 poraza. Igrao je finale Hjustona, polufinale u Kicbilu i Sao Paolu i treće kolo Rolan Garosa.

Miomira je savladao u kvalifikacijama za Masters u Rimu, a onda mu je na ATP turniru u Džuhaju predao meč prvog kola.

Trku za Milano završio je sedmi.

ALEKS DE MINOR

Australijanac Aleks de Minor nosilac je grupe A.

Dvadesetogodišnjak je ove nedelje 18. igrač sveta, što mu je i najbolji renking u dosadašnjoj karijeri. U ovoj sezoni zabeležio je 34 pobede i 19 poraza, a osvojio je tri trofeja – u Džuhaju, Atlanti i Sidneju, a nedavno je igrao finale i u Bazelu.

U Milano je stigao kao drugi najbolji #NextGen igrač ove sezone, a sa Miomirom će igrati prvi put na ATP turu.

ALEHANDRO DAVIDOVIČ FOKINA

Dvadesetogodišnji Španac ove nedelje je 87. teniser planete, a najbolji plasman mu je 82. mesto. U sezoni 2019 ostvario je tri pobede i sedam poraza, a trku za Milano je završio kao deseti.

Osvojio je dva čelendžera, a rezultat godine mu je igrano polufinale ATP turnira u Eštorilu.

Kecmanović ga je prošle godine nadigrao u njihovom do sada jedinom međusobnom susretu, u kvalifikacijama za turnir u Ningbou.

MIOMIR KECMANOVIĆ

Kecmanović je prvi srpski teniser koji nastupa na #NexGen finalu od kako je pre nekoliko godina ustanovljeno takmičenje.

Iza sebe ima najbolju sezonu u dosadašnjoj karijeri, u kojoj je igrao svoje prvo ATP finale – u Antaliji. Sjajan rezultat zabeležio je i na Mastersu u Indijan Velsu gde je bio četvrtfinalista, a četvrtfinale je igrao i u Atlanti. U Sinsinatiju je došao do osmine finala gde je ostvario svoju prvu TOP 10 pobedu, nad tada šestim igračem planete Sašom Zverevim.

U Milano je stigao kao osmi u trci, sa 22 pobede i 20 poraza.

Takmičenje u Milanu počinje u utorak 5. novembra, a direktne prenose Miomirovih mečeva moći ćete da pratite na našem portalu.

Teme:   Miomir Kecmanović, NextGen, Teniseri, Turniri, Vesti