20/03/22 - 11:11h

Nadal i Fric u finalu Indijan Velsa

Španac Rafael Nadal i domaći teniser Tejlor Fric boriće se za titulu na Masters turniru u Indijan Velsu.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Nadal je do finala došao pobedom nad sunarodnikom Karlosom Alkarazom.

Njihova borba trajala je nešto više od tri sata, a Rafa je slavio rezultatom 6:4, 4:6, 6:3.

Aklaraz je odlično otvorio meč napravivši brejk, ali ga je Nadal tri gema kasnije vratio. Nakon toga stariji Španac došao je do još jednog brejka i poveo sa 4:2. Ipak sada je Karlos uzvratio i odmah uspeo da vrati servis. Nadal je set prelomio u svoju korist na samom kraju kada je realizovao petu set loptu.

U drugom setu obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do petog gema kada se je počela razmena brejkova. Alkaraz je dva puta zaredom napravio brek, a Nadal je oba puta odgovorio ribrejkom. Karlos je zatim vezan još jedan brejka, da bi u narednom gemu iskoristio treću set loptu i izborio izjednačenje.

U odlučujućoj deonici duela Alkaraz je priliku da brejk imao u petom gemu, ali ju je propustio. Tri gema kasnije Nadal je iskoristio svoju priliku za brejk i time prelomio meč u svoju korist. Naredni gem dobio je bez izgubljenog poena.

Ova pobeda donela mu je povratak na treće mesto ATP liste.

Nadal ima šansu da osvoji 37. Masters trofej i izjednači se za Novakom Đokovićem.

Tejlor Fric je slavio u duelu sa sedmim teniserom sveta Andrejom Rubljovim.

Nakon sat vremena i 47 minuta Amerikanac je slavio u dva seta – 7:5, 6:4.

U prvom setu on je napravio dva brejka, a Rubljov je uspeo jednom da ribrejkuje. Drugi set Fric je prelomio na samom kraju kada je realizovao prvu brejk/meč loptu.

Ovo mu je najbolji rezultat na Indijan Velsu – prošle godine stigao je do polufinala.

On je prvi Amerikanac nakon deset godina koji je stigao do finala ovog turnira.

Teme:   Karlos Alkaraz, Masters u Indijan Vels, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti